ogłoszenia parafialne

 
  intencje mszalne  
  zapowiedzi przedślubne  
  ochrzczeni  
  zaślubieni   
  zmarli  
informacje ogólne
  sakramenty i pogrzeb  
  dane statystyczne  

 
 

 

 

 

  

ZAPRASZAMY DO KREMPNEJ

NA ODPUST PARAFIALNY

KU CZCI ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE

UROCZYSTA EUCHARYSTIA

W DNIU 17 SIERPNIA O GODZINIE 11.30

PRZEWODNICZY:

KSIĄDZ BISKUP STANISŁAW JAMROZEK

BISKUP POMOCNICZY ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

 

 

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 sierpnia 2014

1. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, Patrona naszej parafii.

2. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w porządku niedzielnym z poświęceniem owoców, kwiatów i zbóż. Nie ma postu od pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii. Msze św. będą: w Krempnej o godz. 7.00 i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30 z procesją wokół kościoła. Na sumie będziemy gościć Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka z Przemyśla, który w tym roku obchodzi 25-lecie kapłaństwa. Proszę o posprzątanie i udekorowanie świątyni i obejścia. Zapraszam strażaków z pocztem sztandarowym i do niesienia baldachimu. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Postarajmy się przystąpić jak najliczniej do spowiedzi i Komunii Świętej, aby uzyskać odpust zupełny. Spowiedź codziennie przed Mszą Świętą. Uporządkujmy cmentarz, zapalmy świece na grobach najbliższych. Uporządkujmy także obejścia domów.  Przeżyjmy ten dzień z Bogiem i polecajmy się opiece św. Maksymiliana. W Grabiu Msza św. o godz. 8.30. Nie będzie Mszy Świętej w Kotani.

4. Próba scholi przed odpustem w środę po Mszy Świętej. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy Świętej. Proszę wszystkich o obecność.

5. Dziękuję wszystkim za udział w odpuście w Grabiu, za posprzątanie i udekorowanie kościoła, wykoszenie trawy oraz za przygotowanie posiłku dla gości.

6. Róża różańcowa męska p. Jana Mroczki ufundowała jedną stację Drogi Krzyżowej przekazując kwotę 1.700 zł. We wrześniu będzie już gotowych 7 stacji. Koszt jednej wynosi 1.500 zł. Dziękuję za ofiarę.

7. Dziękuję także za datki na remont plebanii. Do tej pory po 100 zł złożyło 16 rodzin. Koszty są bardzo wysokie, a robót jeszcze wiele, dlatego zwracam się z prośbą o dalszą pomoc, aby wykonać podstawowe prace, które pozwolą zamieszkać w zimie.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę następujące rodziny:

· Krempna: Zofia Szot, Zofia Winiarska, Jolanta Jurczyk, Danuta Obuch, Grażyna Grasela, Agata Kozarska;

·  Kotań: Barbara Szyszlak.

9. Witam wszystkich turystów i gości. Życzę wszystkim dobrego odpoczynku w naszych stronach. W okresie wakacyjnym nie zapominajmy o codziennym pacierzu i niedzielnej Mszy Świętej. Zapraszam do odwiedzenia naszej cerkwi.

10. Polecajmy się wstawiennictwu św. Maksymiliana.

 

 

 
       
     
   

aktualności  |  ogłoszenia  |  historia  |  patronowie  |  grupy  |  okolice  |  ciekawe strony  |  fotogaleria

© Achim 2009